На 20 април 2026 година учениците на Испанската гимназия и техните учители организираха различни дейности, посветени на 150 годишнина от избухването на Априлското въстание.
Дебат, проведен във формат на референдум, в четири тематични кръга: организация на въстанието, форма на управление, избор на столица и външна намеса. Участваха ученици от профил история 11. и 12. клас и останалите ученици от випуските на 11. и 12. клас.
Еднодневни пътувания и посещение на исторически обекти, музеи, места свързани личности от периода на предосвобожденска България в Кюстендил и Благоевград - 9. и 10. клас
Обиколка на паметници и емблематични места в София - 8. клас
Рецитал от стихове, посветени на българските борци за свобода - 8 а и 9 д клас.
Благодарим на всички ученици и на техните учители за смислените дейности и добрата организация!
