„Голямата викторина на франкофонията“ 2026 - състезанието, организирано от Френския културен институт се проведе на 25 март 2026 г. в рамките на месеца на франкофонията.
В тазгодишното трето издание на състезанието участваха шест отбора - от 9 ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин”, 18. СУ „Уилям Гладстоун“, 133. СУ „Александър С. Пушкин” и 164. ГПИЕ „Мигел де Сервантес" . Участниците отговориха на 20 въпроса за франкофонията и представиха мотивите си да учат френски език през 2026 г.
Поздравяваме участниците от нашия отбор Дамян Градинарски, Светла Недкова и Ясен Добрев от 12.Г клас, които спечелиха безапелационно първото място!
Нашите ученици победиха силните противници, за които изучават френски език и впечатлиха журито и гостите със знанията си, бързата реакция и подготовката си.
Поздравяваме учителката им по френски език госпожа Веска Петрова, която ги мотивира да участват, окуражи ги и им вдъхня вяра в собствените им сили и знания!
