Награди и успехи

2013-2014 учебна година

13.01.2013

 

Бластящо се представиха учениците от гимназията ни, които участваха в Националното многоезично състезание на 30.11.2013 г. в Сливен!

В групата испански  - френски език: СИМОНА СТОЙКОВА, ЕЛИЦА АНДОНОВА и НИКОЛЕТА КЬОСОВСКА от 10 г клас заеха ПЪРВО, ВТОРО и ТРЕТО място!

ЕЛИЦА БАЧЕВА от 10 г клас се класира на ЧЕТВЪРТО място.

В групата испански - английски език: АДЕЛИНА ПЕТРАКИЕВА от 10 А клас  се класира на ТРЕТО място!

БОГДАН ДИДОВ и ПРЕСЛАВА ВАСИЛЕВА от 11 Г клас спечелиха награда от Националното състезание по природни науки и екология, проведено в град Бургас на 19 и 20 октомври 2013 г. 

Те защитаваха проекта си "Биодизел", разработен под ръководството на госпожа Диана Бъдева в клуб "Млад експериментатор".Всеки от двамата спечели наградата "Прием в гражданска специалност по избор" на Висшето военноморско училище "Н. Й. Вапцаров", гр. Варна.

************************ 

АДРИАНА ВАСИЛЕВА от 9 д клас - спечели III награда в раздел "Творби на испански език" на VII Национален ученически конкурс "Куба - далечна и близка"

************************ 

МАРТИН КИРИЛОВ от 12 Б клас - завоюва званието "ЛАУРЕАТ" на  Националния кръг на олимпиадата по история и цивилизация.

ИВА ГУМНИШКА от 12 Г клас - завоюва званието "ЛАУРЕАТ" на Националния кръг на олимпиадата по математическа лингвистика.

МАРИН ИВАНОВ от 12 Г клас - завоюва званието "ЛАУРЕАТ" на Националния кръг на олимпиадата по математическа лингвистика.  

ИВА ГУМНИШКА от 12 Г клас - спечели II място на Националния кръг на олимпиадата по математическа лингвистика.

ВЕРА ДУХЛЕВА от 12 Г клас - завоюва званието "ЛАУРЕАТ" на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

БОРЯНА ДЖИВДЖАНОВА от 10 Б клас - II място на Националното състезание по математическа лингвистика

АННА ГРАМАТИКОВА   от VIII  клас - I място на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

СИМОНА СТОЙКОВА от IX клас -  II място на  Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ГЕОРГИ КОМИТОВ от X Б клас - I място  на  Националния кръг на олимпиадата по испански език

ДЕСИСЛАВА ЗЕХИРЕВА от X Г клас - III място на  Националния кръг на олимпиадата по испански език

ЛИНА КАЛАЙДЖИЕВА от  XI A  - II място на  Националния кръг на олимпиадата по испански език

ЯНА ЕВТИМОВА от XI Б клас - III място на  Националния кръг на олимпиадата по испански език 

************************

ЦВЕТА ГАВРИЛОВА от 12. А клас - ПЪРВО МЯСТО в раздел "Творби на испански език" от Националния ученически конкурс "Куба - далечна и близка" - 2014 година

ЛИНА КАЛАЙДЖИЕВА от 12. А клас - "ЛАУРЕАТ" на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ПЕТЯ МИКОВА от 12. В клас - "ЛАУРЕАТ" на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ЯНА ЕВТИМОВА от 12. Б клас - "ЛАУРЕАТ" на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ГЕОРГИ СТОИЛОВ от 11. Б клас - I място на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ЙОАННА ПЕТРОВА от 11. А клас - II място на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ГЕОРГИ КОМИТОВ от 11. Б клас - III място на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ЕЛИНА БАЧЕВА от 10. Г клас - II място на Националния кръг на олимпиадата по испански език.

ЦВЕТЕЛИНА ЧОЧЕВА от 8. Б клас - I място на Националния кръг на олимпиадата по испански език.